‘SAHİP ÇIKACAK ABİLER LAZIM’

Okunma: 552
Videoyu Aç ‘SAHİP ÇIKACAK  ABİLER LAZIM’
A
a

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar yıllık değerlendirme toplantısında, “Kim ne derse desin bu şehre sahip çıkan abiler lazım. Bir Cemalettin Sarar ile bir ETİ ile olmaz” dedi.

“Kim ne derse desin bu şehre sahip çıkan abiler lazım. Bir Cemalettin Sarar ile bir ETİ ile olmaz” dedi.
Sarar Basma Fabrikası’nda basın mensupları ile bir araya gelen Cemalettin Sarar, Sarar Markasının geçmişten bu günlere nasıl geldiğini anlattı. Sarar, “Markamızı Eskişehir’in gururu yaptık. Şuanda Sarar’da 5 bin tane kardeşimiz çalışıyor. Dünyada da çalışan var. Bunların yüzde 90’ınını kadınlar oluşturuyor. İnsanlar Avrupa’ya, Çin’e, Hindistan’a gidiyor. Dünya’da 100’ün üstünde mağazamız var. Bunun yanında 2 marka daha çıkardık. CCS ve İnterview markaları. Türkiye’de 200’ün üstünde mağazamız var. Memleketimiz için, Eskişehir için, devletimiz için, milletimiz için çalışıyoruz. Kimsenin hakkı Sarar’da kalmamıştır. Bu arada Organize 5’inci Caddede bir firma daha yaptık. Arıtma Tesisi kurduk. İlk arıtma tesisi olan fabrikalardan bir tanesiyiz” dedi.

DÜNYAYA TANITMALIYIZ
Eskişehir’e sahip çıkan insanlar olmadığına da değinen Sarar, “Kim ne derse desin bu şehre sahip çıkan ağabeyler lazım. Bir Cemalettin Sarar ile bir ETİ ile olmaz. Bir sürü marka çıktı Eskişehir’den ama fabrikalarını yabancılara sattılar. Bizi de istediler çok ama biz satmadık. Eskişehir’de 2-3 tane fabrika kaldı. İstiyorum ki bu şehir konfeksiyon, otomobil, sanayi şehri olsun. Bu devlet bu millet için çalışmalı, iyi şeyler yapmamız lazım. Dünyaya kendimizi tanıtmamız lazım” ifadelerini kullandı.

YAPTIĞIM EN GÜZEL İŞ
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanlığı yaptığı döneme de değinen Sarar, “Bir dönem yapacağım dedim. Her şeyin güzelini yaptım arkadaşlar. Eskişehir’e yeni bir abi lazımdı. Bir günde 7 tane bakanı gezdim. Kalıcı olarak en güzel yaptığım iş ETO Başkanlığıdır. Biz Eskişehir için varız. ETO Başkanlığımda Eskişehir’e ne kazandırdık? 66 dönüm yer kazandırdık. Şehrimizin fuar alanı yoktu. Çayır vardı; çayırda fuar alanı. Olmaz, Eskişehir’e yakışmaz. Eskişehir’de en büyük yaptığım iyilik budur. Binayı yapamadım. Kalsaydım 4 sene daha binayı yapardım” şeklinde konuştu.

TEK SORUN VAR
Eski otogar hakkında da açıklamalarda bulunan Sarar, “Eski Otogar’a plan proje çizdik. Ama bir kiracımız ile sorun var. Pavyon var orada. Devlet bu pavyonu çıkaramadı. Adam diyor ki Alpu Yolu’ndan 10 dönüm bir yer al ben buradan çıkayım diyor. Onunda bir yolunu bulacağız” dedi.

ESKİŞEHİR’E YAKIŞMAZ
Yapılması planlanan termik santralin Eskişehir’e yakışmayacağını belirten Sarar, “Eskişehirli temiz havayı sever. Suları, dağları sever. Şehrimize sahip çıkmamız lazım. Bu şehir bizim şehrimiz” dedi.

AVRUPA’DA VAR
Eskişehir’deki projelerinden de bahseden Sarar, “Kızılcıklıdaki otel bu sene bitiyor. Orayı zamanında almıştık 75 odalı bir otel yapıyoruz. Odunpazarı Bölgesinde bir kafe yaptık. İnsanların dinlenmesi için bir kafe olacak. Burada insanlar rafta duran top top kumaşlardan istediği kumaşı seçebilecek. Hemen orada ölçüyü alacağız, bir hafta sonrada kargo ile göndereceğiz. Avrupa’da bu var” dedi.

KENTİN SAHİBİ YOK
Sarar, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) seçimleri hakkında da görüşlerini bildirerek, “Celalettin Kesikbaş olsun ve Eskişehir’e bir hava gelsin. Savaş Özaydemir 25-30 seneden beri başkan. Böyle bir başkanlık olmaz. Ne yaptı Eskişehir’e? Ne çivi çaktı? Organizeyi büyüttü. Başka? Türk otomobilini biz çıkaracağız. Getir buraya işte. Parasız yer ver. Ama maalesef yok. Eskişehir’in sahibi yok. Eskişehir’in bir sahibi var oda aldı götürdü. Yılmaz Hoca. Ama bundan sonra gençler gelsin. Alsın Dünyaya taşısın bizi. Böyle adamlar lazım Eskişehir’e” dedi. Celalettin Sarar, konuşmaların ardından basın mensuplarına fabrikayı gezdirdi. MERVE ÇAKIR
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi