TARIM FUARI

“Transfer yasağının kalkma şansı yok”

Okunma: 329
Videoyu Aç “Transfer yasağının kalkma şansı yok”
A
a

Eskişehirspor’da Sportif Direktör İzzet Erdoğan, Antalya kampından konuştu. Erdoğan, “Pinto’nun alacağının ödenmemesi nedeniyle 2 dönem transfer yasağı gelmişti. Bakiyeyi ödesek dahi bu cezayı kaldırma şansımız yok” dedi.

Önce kampı değerlendirdi
Kulüp kanalı eses.tv’ye konuşan Sportif Direktör İzzet Erdoğan, merak edilen konulara açıklık getirdi. Antalya’da 6 günlük bir kamp dönemini geride bıraktıklarını ve çalışma ortamından memnun olduklarını belirten Erdoğan, “Şehirden gelen sorulara ivedi şekilde cevap vermemiz arzulanıyor. Kulaktan duyma haberler var. Bunları netleştirmede fayda var” ifadelerini kullandı.
 
“Cezadan uzaklaştık”
Ardından FIFA dosyalarına geçen Erdoğan, “Biz bugün itibari ile Toko’nun ödemesiyle birlikte 5 dosyamızı ceza probleminden uzaklaştırdık. Dosyalarımızın tamamı kapanmamış olmakla beraber ötelenmiştir. Kimi futbolcunun yüzde 50, kimi futbolcuya 3/2 alacağı ödenerek temiz yazısı alındı.Kulübümüzün eksi puan ceza alması önlenmiştir. Kalan bakiyelerde Haziran ayı sonuna bırakılmıştır” dedi.
 
“Önümüzde 12 dosya var”
Erdoğan, “Kulübümüzün FIFA’da yaklaşık 17 dosyası var. Bunun 5 tanesini şimdilik çözümledik. Kalan 12 dosyamızla ilgili bize gelen cezai bir müeyyide bulunmamaktadır. Gelen tebligat olursa da diğer 5 dosya ile nasıl ilgilenmişsek yine aynı şekilde ilgilenip, kulübümüze en ufak zarar gelmemesi şeklinde sonuçlandıracak güçteyiz. Kabus haline gelen puan silme cezalarından kulübü uzaklaştırdık” şeklinde konuştu.
 
“Ödesek de açılmaz”
İki dönemlik transfer cezasının nedeninin Sebastian Pinto’nun alacağının ödenmemesi nedeniyle geldiğini belirten Erdoğan, “Biz kalan bakiyeyi ödesek dahi bu cezayı kaldırma şansımız yok denecek kadar az. Bununla ilgili başkanımla bir çalışma yapıyoruz. Ama bu demek değildirki transferi açacağız. Şu anda bizim transferimiz kapalı, mevcut kadromuzla sezonu bitirmek hedefindeyiz. Ama bir gelişme olursa bunu deklare ederiz. Takım transfer yapma şansına haiz değil şu anda” dedi.
 
“TFF’de 4 futbolcu kaldı”
TFF dosyalarına değinen Sportif Direktör Erdoğan, “Kulübümüz şu ana kadar 14 profesyonel futbolcusunun ödeme akdini yerine getirmiş ve TFF’ye olan itirazları bitmiş durumda. Şu anda ödemesi yapılmayan 4 futbolcumuz var. Bunlardan biri Dorukhan. Dorukhan’ın tarihi henüz gelmedi. Kalan 3 futbolcunun tarihleri gelmiş olup, başkanın ve yönetim kurulunun onlarla görüşmesi sonucu iki gün içinde bir ödeme planı yapıldı. Kendilerine bir süre verildi. O süre zarfında biz, kendilerinin kulüpte kalacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.
 
“İndirim talebinde bulunmadık”
“Taraftarlar şunu bilsin” diyen Erdoğan, “Biz hiçbir futbolcumuza alacakları konusunda indirim veya tek bir kuruş fedakarlık talebinde bulunmadık. Mevcut alacaklarının ödenmesi için bütün zorlukları aştık. Geçtiğimiz Cumagünü itibarıyla 10.4 milyon TL’lik bir ödeme yaptık. Bu ödeme futbolculara ve Aktif Banka olan ödemedir” ifadelerini kullandı.
 
“Sorun yaşamayız”
Henüz ödemesi yapılmayan 4 futbolcuyu değerlendiren Erdoğan, “Bizim ne Kaan’la, ne Hürriyet kardeşimizle, ne de Gökhan Siverek’le bir sorun yaşayacağımıza inanmıyorum. Bugün arkadaşlarla da mutabık kalıp, kampımızı gönül rızasıyla, gönül huzuruyla, sakatsız, sıkıntısız tamamlayıp Eskişehir’e dönmek ümidindeyiz. Kalan 2 hazırlık maçınıda bitirip ligin ilk maçı olan İstanbulspor maçına mental olarak, fizikolarak hazır bir şekilde dönmek umuduyla kampımıza devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi