EĞİTİM BİR SEN’E BİR ADAY DAHA

Okunma: 441
Videoyu Aç EĞİTİM BİR SEN’E  BİR ADAY DAHA
A
a

Melahat Ünügür Ortaokul Müdürü Ahmet Berberler, Ekim ayında yapılacak olan Eğitim Bir Sen 1 Nolu şube başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

2005 yılından beri Eğitim Bir Sen sendikasında aktif görev yapan Ahmet Berberler, dün yaptığı basın açıklamasıyla adaylığını ve projelerini açıkladı. Ekibiyle birlikte sendikayı daha ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Berberler, “Sendikamızın bir eksikliği yoktu ama biz üyelerimize farklı alanlarda daha iyi hizmet götürmek istiyoruz” dedi.
ARAŞTIRMA YAPTIK
‘Proje olmazsa seçmeninizin karşısına, üyelerinizin karşısına çıkmanız pek akıllıca olmaz’ diyen Berberler, projelerini kısaca şöyle açıkladı: “Bir araştırma yaptık. Tüm eğitim çalışanlarımızın ne gibi ihtiyaçları var bunları belirledik. Bunları belirledikten sonra bu sorunların giderilmesi adına projeler ortaya koyduk. İlk olarak okul ve iş yeri temsilciliklerimiz aktif kullanılacak. Yeni alt komisyonlar kurularak eğitim ve öğretim politikalarına yön verilecek. Eğitim çalışanlarının sorunları ve şikayetleri için Turkuaz Masa oluşturulacak. Ve çözüm yolları burada çözümlenmeye çalışılacak. Anaokulu projemiz var. Tüm gün çalışan anne babalar çocuklarını bırakabileceği bir anaokulu olacak.”
BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ
Berberler, sendika ayrımı yapmaksızın tüm eğitim çalışanlarının yanında olacaklarını belirterek “Biz yola çıkarken ‘Birlikte daha güçlüyüz’ dedik. Hangi sendikadan olursa olsun, biz bütün sendikaların eğitim çalışanları için birlikte hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz bir araya gelirsek el ele kol kola verirsek sorunlarımızı daha hızlı bir şekilde çözeriz. Bizim asli görevimiz öğretmenlik. Dolayısıyla bir öğretmenin sorunu sıkıntısı varsa birlikte hareket edeceğiz. Eğer problem beraberse neden aynı ses olmayalım” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi