ADALET YOLUNDA

SONHABER KILIÇDAROĞLU İLE BİRLİKTE YÜRÜYEREK EYLEMİN NABZINI TUTTU

Güncel Hit: 2798 / Yorum: 0 / 19 Haziran 2017 23:53
   ADALET YOLUNDA
-A +A


HABER: MELTEM KARAKAŞ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü dün beşinci günündeydi. Yürüyüşte Eskişehirli yurttaşlara selam gönderen Kılıçdaroğlu, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Eskişehirli yurttaşlarımız da adalet taleplerine devam etmeli” dedi.

Dün beşinci gününe giren Adalet Yürüyüşü’nü gözlemlemek için CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile Ankara Kızılcahamam Orman İşletme Şefliği'nden Bulak Köyü’ne kadar 20 kilometre yürüdüm. Yaklaşık iki bin kişinin katıldığı yürüyüşte coşku, marşlar, türküler hiç eksik olmuyordu. Kılıçdaroğlu önde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlar arkasında ellerinde bayraklarıyla, sırtlarında sırt çantaları, adalet tişörtleri ile yürüyorlardı. Kemal Kılıçdaroğlu ve arkasındaki kitle dayanışma ruhuyla, barışçıl yollarla adaleti ülkeye getirmeye kararlı duruyordu.ADALET TEŞEKKÜRÜ
 Yürüyüş esnasında Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiğim kısa sohbette kendisine Eskişehir’de de Adalet Yürüyüşleri’nin yapıldığını hatırlatmam üzerine, Kılıçdaroğlu, “Adalet arayışımıza Eskişehir’den ses veren herkese teşekkürler. Eskişehir’in aydınlık, çağdaş insanlarına selam. Tüm Türkiye’de yurttaşlarımız adalet taleplerini demokratik yollardan, şiddete başvurmadan gösterebilirler” dedi.

80 MİLYON İÇİN YÜRÜYORUM
Ayrıca yürüyüş sebebini de sorduğum Kılıçdaroğlu, “Adalet kelimesinin anlamı için... Türkiye için, herkes için, 80 milyon yurttaşımızın hukuk, özgürlük ve adalet talepleri için yürüyorum” diye konuştu.
YETER ARTIK'IN YANSIMASI
Yürüyüş esnasında birinci etabın bitmesi ile verilen molada konuştuğum CHP Milletvekili Utku Çakırözer, "Türkiye'nin gerçek bir demokrasi ve hukuk devleti haline dönmesi için hem parlamento zemininde mücadelemizi hem de halkımızla birlikte yollarda, alanlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün için yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz ama yarın öbür gün hangi zeminde hangi adımı atacağımızı herkes görecek. Gazetecisi, milletvekili, akademisyeni, emekçisi, esnafı, girişimcisi, kadın erkek, genç yaşlı milyonlarca yurttaşın 'Yeter artık' haykırışının bir yansıması bu yürüyüş. Halkımızın haklı taleplerinin her zeminde sesi olmaya kararlıyız" dedi.


 
ESKİŞEHİRLİLERE DAVET
Eskişehirlileri birlikte yürümeye davet eden Çakırözer, "Sizinle beşinci günde birlikte yürüyoruz. Beş gündür Türkiye'nin dört bir yanından yurttaşlarımız yürüyüşe katılıyor. Tekirdağ'dan, İzmir'den, Mersin'den, Diyarbakır'dan, Urfa'dan gelen heyetlerle omuz omuza yürüdük. İlk gün Eskişehirimizden de il ve ilçe örgütlerimiz ve belediye başkanlarımız aramızdaydı. Ben önümüzdeki günlerde Eskişehir'den özellikle partimiz CHP'den ve sivil toplum örgütlerinden düzenli katılım bekliyorum. Bu vesileyle demokrasiye yürekten bağlı tüm Eskişehirlileri birlikte yürümeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.


YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR:
* Mola yerlerinde CHP’li belediyeler katılımcılara nöbetleşe çadır, masa, sandalye ve yiyecek içecek ikramları yapıyorlar. Yürüyüşe katıldığım gün nöbet sırası Tepebaşı Belediyesi’ndeydi.
* Yürüyüşe şair Ataol Behramoğlu ile birlikte ayrıca Yalova Milletvekili Muharrem İnce de ilk kez katılıyordu. Bunun dışında gazeteci Erdem Gül de vardı.
* İstanbul ve Ankara’dan birçok vatandaş kendi imkanlarıyla yürüyüşe gelmişti ve yürüyüş sonlanana kadar Kılıçdaroğlu ile yürüyeceklerini söylüyorlardı.
* Yürüyüş korteji Kızılcahamam’a girdiğinde vatandaşlar, kaldırımlara ve evlerinin balkonlarına çıkarak Kılıçdaroğlu'na alkışlarıyla destek verdiler.
* Atılan sloganlar: ‘Hak, hukuk, adalet’, ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’, ‘Adalet’
* Yürüyüş boyunca jandarma ve polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri almışlardı.
* Ulusal ve uluslararası basın kuruluşları da yürüyüşü takip ediyordu
* Benim gördüğüm yürüyüşteki Milletvekilleri: Eren Erdem, Mehmet Tüm, Veli Ağbaba, Özgür Özel, Ali Şeker, Aytuğ Atıcı, Tur Yıldız Biçer, Sibel Özdemir, Zeynep Altıok, Fatma Kaplan Hürriyet, İlhan Cihaner, Gürsel Tekin, Atilla Sertel, Erdoğan Toprak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti