Başarılı gençlere sertifikaları verildi

Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince, Türk havacılık sektörüne üst düzey nitelikli teknik eleman yetiştirilmesi için AB hibe programı kapsamında verilen eğitime katılarak başarılı olan 100 gence sertifikaları verildi.

Güncel Hit: 378 / Yorum: 0 / 6 Temmuz 2017 18:30
Başarılı gençlere sertifikaları verildi
-A +AÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat, okulda düzenlenen sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Eskişehir’in havacılık sektöründe önemli merkezlerden birisi olduğunu söyledi. 
Avrupa Birliği ve AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla yürütülen ‘Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi’ hibe programı kapsamındaki ‘Türk Havacılık Sektörüne Üst Düzey Nitelikli Teknik Eleman Yetiştirilmesi’ projesinin tamamlandığını aktaran Arat, kursa katılan 100 öğrenciden 95’inin istihdam edildiğini belirtti.
Projenin tüm Türkiye genelinde duyurulduğuna değinen Okul Müdürü Sırrı Kabadayı, şöyle konuştu: “Hemen her ilden yaklaşık 4 bin 500 genç işsiz projeye başvurdu. Kalite kontrol ve üç boyutlu ölçme ve CNC Eskişehir Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezinde, tahribatsız muayene Türk Hava Yolları Teknik AŞ’de uçak bakım eğitimi lisemizde gerçekleştirilmiştir. Her biri 25 kişiden oluşan 4 alandaki eğitimler bu kurumlarda alanlarında çok iyi yetişmiş öğretmenler tarafından, donatım eksiği olmayan modern atölye ve laboratuvarlarda yürütülmüştür.”
Etkinliğe, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, protokol üyeleri, sanayiciler ile öğrenciler katıldı. AA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti