ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA

Kültür ve sanat etkinlikleri ile ön planda olan Eskişehir’de bu ay dopdolu bir etkinlik rehberi siz Eskişehirlileri bekliyor. Sinemadan tiyatroya, senfoni orkestrasından resitale aradığınız etkinlikler bu sayfada.

Kültür & Sanat Hit: 938 / Yorum: 0 / 31 Mart 2017 23:27
ESKİŞEHİR’DE BU HAFTA
-A +A


 
AĞIR ROMAN
Ağır Roman’ın yönetmenliğini Eskişehir’de sahnelediği oyunlarla göz dolduran usta isim Barış Erdenk üstleniyor.
Oyun, çoğunlukla Romanların yaşadığı Kolera Mahallesinde geçiyor ve kentin ortasında sıra dışı bir yaşam süren Koleralıların, yalnızlıklarını, acılarını ve aşklarını anlatıyor. Oyunun, dekoru, atmosferi, dansları ve sahnelenişi ile Eskişehirli tiyatro severlere farklı bir tiyatro keyfi sunuyor.  
Oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan müzikli oyun, sizler için tekrar sahnede. Oyun, 1 Nisan 20.00’de, 2 Nisan saat 18.00’de, 4 Nisan’da saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera)’da.
PARÇACIK
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları minik izleyicilerini de unutmadı. Şehir Tiyatroları minik izleyiciler için sahnelenen ‘Parçacık’ adlı çocuk oyununa bu ayki etkinliklerinde de yer verdi.
Ali Eyidoğan’ın uyarladığı ve yönettiği ‘Parçacık’ adlı çocuk oyunu 4 Nisan’da saat 11.00 ve 14.00’te Tepebaşı Sahnesi’nde sahnelenecek. Oyunun görsel tasarımı Başak Özdoğan’a ait. Black- Light tiyatro tekniği kullanılarak sahnelenen oyun, küçük bir parçacığın neyin parçası olduğunu merak etmesini ve bunu arayışını anlatıyor. Minik izleyicilere görsel bir ziyafet sunacak olan oyunda Umut Bazlama, Berkay Gökçek, Ayhan Bekdemir, Sanem Yeles, Seçil Didem Üner ve Nazlı İnan rol alıyor.
SINIR
Muzaffer İzgü’nün yazdığı ‘Sınır’ adlı oyunun yönetmen koltuğunda Şehir Tiyatroları’nın başarılı oyuncusu Murat Danacı oturuyor.
Oyun, bir sınırın iki tarafında ülkesi adına nöbet tutan ve birbirlerine düşman oldukları öğretilmiş olan iki askerin trajikomik öyküsünü anlatıyor. Mizah dozu yüksek olan savaş karşıtı oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları Emre Basalak ve Emre Demirci rol alıyor. Oyun, 05-06-07Nisan’da saat 20.00’deTepebaşı Sahnesi’nde sahnelenecek.
TİYATRO MAKİNESİ
Yine minik izleyiciler için hazırlanan ‘Tiyatro Makinesi’ bu hafta da sevenleri ile buluşacak.
Fransız yazar Maurice Yendt’in kaleme aldığı, Olcay Poyraz’ın Türkçe’mize kazandırdığı  ‘Tiyatro Makinesi’ adlı çocuk oyununun yönetmenliğini Şehir Tiyatroları sanatçısı Berkay Akın üstlenirken, Dekor Tasarımını Anıl Işık, Kostüm Tasarımını Tülay Kale, Işık Tasarımını Mustafa Kala ve oyun müziklerini Onur Ermez gerçekleştirdi. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte insanların yerini robotların almaya başladığı dünyamızda, unutulan değerlerimizi, insan olabilmenin, insan kalabilmenin önemini vurgulayan müzikli, danslı ve eğlenceli çocuk oyunu Büyükşehir Belediyesi Sultandere Sahnesinde 05 Nisan’da saat 11.00’de ve 14.00’te minik izleyicileri ile buluşacak.
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti