GENÇLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diyen, Mustafa Kemal Atatürk, Mili mücadeleyibaşlattığı 19 Mayıs’ı ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak gelecek nesillere armağan etmiştir.

Güncel Hit: 161 / Yorum: 0 / 18 Mayıs 2017 23:21
GENÇLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
-A +A


 
GENÇLER BU ÜLKENİN GELECEĞİDİR
Vali Azmi Çelik mesajında genlerere seslenerek; “Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizin, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum” dedi.
---------------------------------
 
GENÇLER YORULMADAN YÜRÜYECEKTİR
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen; “Ulu Önder Atatürk'ün, ‘Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir’ sözleri Cumhuriyetimizin bu zor günlerinde ve her zaman yol göstericimiz olmalıdır.”
---------------------------------------

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZSÜNÜZ
AK Parti Milletvekili Harun Karacan; “Gençlerimizi sadece gelecek için değil şimdinin de teminatı olarak görmeliyiz. Bugüne anlam katan gençlerimize miras bırakılan bu cennet vatanımıza en güzel şekilde sahip çıkmalarını sağlamamız gerekmektedir.”
----------------------------------------------

EN BÜYÜK UMUDUMUZSUNUZ
 
AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay; “Sizler yarınlarımızın teminatı, vatanın her bir karış toprağının tek mirasçılarısınız. Aynı zamanda sizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, bizlerin en büyük umudu, attığımız her adımın, koyduğumuz her hedefin güvencesisiniz.”
 
------------------------------------------------------

BİRLİK OLDUNUZ
CHP Milletvekili Gaye Usluer,  “Tarihimizi gençlerimizin zihinlerinden silip kendilerine uygun yapay bir tarih oluşturmaya çalışıyorlar. Ama bu ülkenin her karış toprağında o silmeye çalıştıkları Atatürk'ün izleri var. Bizim gençlerimiz de, hangi düşünceden olursa olsun bir olup, birlik olup bu dikta düzenine hayır dedi ve bu iradeyi sürdürüyorlar.”
--------------------------------------------------------

BAĞIMSIZLIĞIMIZI AKTARACAĞIZ
CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel; “Bugün, şanlı Cumhuriyet tarihine, bağımsızlık mücadelesine ve bir ulusa önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Paşa şahsı ve maneviyatı şarlatanlar tarafından saldıra altına alınmıştır. Atamızın maneviyatına saldıranlar unutmamalıdır ki; bağımsızlığımızın sembolü onurlu mücadelelerimizi gururla ve minnetle gelecek nesillere aktaracağız.”
--------------------------------------------------------

REJİMİN BEKÇİLERİSİNİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Gençliğimiz, dün olduğu gibi bugünde ülkemizde bağımsızlık ve demokrasi bayrağını yükseklere taşımaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, gençleri devrimlerin ve rejimin bekçisi olarak görmüştür. Gençler, 19 Mayıs 1919 ruhunu yaşatmaya ve kendine pusula olarak görmeye devam edecektir.”
-------------------------------------------------------

DAHA İLERİYE TAŞINACAK
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç; “Cumhuriyet’in getirdiği değerler, gençlik sayesinde daha da ileriye taşınacaktır. Ata’mızın armağanı 19 Mayıs, çağdaş ve laik Cumhuriyet’in yaşatılması yolunda çaba harcayan ve bu uğurda gerektiğinde göz kırpmadan yaşamını feda eden gençliğimize ve tüm ulusumuza kutlu olsun.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti