PEŞİMDEN GELECEKSİNİZ!

Güncel Hit: 1854 / Yorum: 0 / 20 Nisan 2017 23:57
PEŞİMDEN GELECEKSİNİZ!
-A +A


HABER: MELTEM KARAKAŞ

İstanbul’da aile hekimliği yaparken, istifa ederek referandumun iptal edilmesi için Ankara'ya yürüyen 47 yaşındaki Dr. Hülya Şen, Eskişehir’e kadar geldi. Pazar günü Ankara’da olacağını söyleyen Şen, “Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkacağım. Ben orada tek başıma duramam arkadaşlar peşimden geleceksiniz” dedi.
 
İstanbul’da aile hekimliği yaparken, istifa ederek referandumun iptali için Ankara'ya yürüyen 47 yaşındaki Dr. Hülya Şen, Eskişehir’e ulaştı. Eskişehir Hayır Platformu ve demokratik kitle örgütlerinin İsmet İnönü Caddesinde karşıladığı Dr. Şen ile birlikte Adalar’a yürüdü. Sık sık ‘Hayır bitmedi’ ‘Hayır kazandı’ ‘Hayır kazandı, YSK çaldı’ sloganlarının atıldığı yürüyüşe çevreden de birçok vatandaş destek verdi.

BEN DE YSK’YI TANIMIYORUM
Yürüyüşünün dördüncü gününde olduğunu söyleyen Şen, “İnsanlara anlatmak istediğimiz şeyler var. Bir sürü yanlış var. Bu kadar yanlış bir doğru etmez. Meclis’te oylama yapılırken, vekil halkı temsil ediyorsa oyunu gizli kullanır. Ama onlar bizim vekillerimiz değilmiş ki oylarını genel başkanlarına göstere göstere kullandılar. Diğer yanlış ise İstanbul’da yüz metre arayla gökdelenleri giydirdiler. Yer gök ‘Evet’ oldu. Kimse kazanmadı. Yani öyle bir dönemdeyiz ki sadece biz kaybediyoruz. YSK’nın bundan sonra vereceği kararın bir hükmü yok. Cumhurbaşkanı’nın anayasa tanımadığı yerde ben de YSK’yı tanımıyorum” dedi. 
MİLYONLARLA ATA’YA ANLATACAĞIZ
Bu oylama sonucunu kabul etmeyenlerin peşinden gelmesini isteyen Şen, “Ben bu oylara sahip çıkıyorum ben bu sonucu kabul etmiyorum diyen herkesi peşimden gelmeye bekliyorum. Pazar günü Ankara’da olma kararı aldık. Pazar günü 23 Nisan. Anıtkabir’e Ata’nın huzuruna çıkmadan olmaz. Peki, ben oraya gidip ne diyeceğim? Atamı nasıl selamlayacağım? Bütün bu olup bitenleri nasıl izah edeceğim? Ben orada tek başıma duramam arkadaşlar, peşimden geleceksiniz. Belki benimle yürüyemeyeceksiniz, yürütmezler. Gönlünüz bende biliyorum ama oraya geleceksiniz. Oraya milyonlar gidip Ata’ya bunu kabul etmediğimizi söyleyeceğiz” dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti