Yıktığınız kurumları CHP yerine koyacak

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Valilik Meydanında bir tören düzenledi. Törende konuşan Sinan Özkar, “CHP yıktığınız bütün kurumları yerine koyacak ve Mustafa kemal Atatürk’ün adını dağlara taşlara yeniden yazacağız” dedi.

Güncel Hit: 142 / Yorum: 0 / 19 Mayıs 2017 18:32
Yıktığınız kurumları CHP yerine koyacak
-A +A


 
CHP’liler yağmur altında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Valilik Meydanında tören düzenledi. Törende konuşan ve Sözcü gazetesine yapılan operasyona tepki gösteren CHP İl Başkanı Sinan Özkar, “Türkiye karanlık bir noktaya doğru götürülmeye çalışılıyor. Bugün duydukki tüm muhalif basın üzerinde baskılar yoğunlaştırılırken Sözcü gazetesine de operasyon yapıldığını ve yöneticilerinin evlerinin arandığını duyduk. Ne kadar baskı yaparsanız yapın neyi uygularsanız uygulayın cumhuriyetin çocukları eski köhne düzene bu ülkeyi götürmenize izin vermeyecektir” diye konuştu.
 
BUNLAR VATAN HAİNİDİR
Atatürk’ün ismini, ilke ve inkılâplarını silmeye çalışanların vatan haini olduğunu vurgulayan Özkar, “Çanakkale’de, Trablusgap’ta, Sarıkamış’ta, Yemen’de, Balkanlar’da on binlerce şehit verdik. Anadolu neredeyse çocuklar ve kadınlardan ibaretti. Ama buna rağmen o inançlı, o yürekli insanlar başta Mustafa Kemal olmak üzere kurtuluşa inandılar. Azimle çok az sayıda asker ve silahla o güçleriyle, o imanlarıyla bu ülkeyi kurtardılar. O kurtarıcılara laf edenler vatan hainidir, alçaktır müfteridir. Atatürk’ün ismini silmeye çalışanlar Atatürk ilke ve inkılâplarını ortadan kaldırmaya çalışanlar aynı Sevr’de olduğu gibi İngiliz uşağıdır, Amerikan uşağıdır, emperyalizmin uşağıdır, vatan hainidir” şeklinde konuştu.
 
DAĞLARA TAŞLARA YAZACAĞIZ
“Atatürk’ün adını dağlara taşlara yeniden yazacağız” diyen Özkar, “Biz cumhuriyeti korumaya, bu uğurda hayatımızı dahi feda etmeye hazırız.Mustafa kemal Atatürk’ün adını dağlara taşlara yeniden yazacağız” ifadelerini kullandı.MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti