Emine Girgin

Kadınlar da aldatır

19 Nisan 2017 23:32
A
a

Magazin dünyasının sahte ilişkileri ulusal veya yerel hiç farketmiyor. Verdikleri mesaj aynı “Bakın biz çok mutluyuz, birbirimizi çok seviyoruz.” Hayır efendim, aslında öyle değil o. Bir de işin fotoğrafa yansıyamayan kısmı var. Öncelikle şunu belirtelim ki bu yazının konusu “Erkekler neden aldatır?”  değil, “Kadınlar da aldatır”
Bu aldatma eylemi yıllardır erkeklerin üzerine yapışmış kalmış.Bunu sadece erkekler yapmıyor ki. Kadınlar da aldatıyor. İlişkisinde mutlu değilse, sık sık tartışmalar yaşıyorsa, beraber olduğu kişi tarafından istediği değeri göremiyorsa, en küçük beklentileri bile karşılanmıyor, ne istediği bir an olsun sorulmuyorsa, cinselliği yaşayamıyorsa ve buna çözüm üretemiyorsa,ilişkileri ev arkadaşlığının ötesine geçemiyorsa ve eğer aldatıldığını fark edip erkekten intikam almak istiyorsa kadın da aldatır! ‘Erkekler aldatır ama kadınlar asla aldatmaz’  önyargısı çok uzun zaman önce yıkıldı.Erkekler aldatmaya meyilli varlıklardır çünkü hormonları dolayısıyla tek eşli kalamazlar ama biz kadınlar erkeklere göre daha duygusal varlıklarız. Normal giden bir evliliğinde kadın aldatma eğiliminde bulunmaz zaten, biraz önce sıraladığım sebeplerden dolayı, artık eşini sevmiyorsaerkeklerinde aldatılması kaçınılmazdır.
*************
Hasan Uysal’ın Mor Yazılar adlı kitabındaki bir denemesinde şöyle bir paragraf var; Dünyanın en çapkın erkekleri Türk erkekleridir. Dünyanın en sadık kadınlarınında Türklerden çıkması rastlantı değildir. Bu nedenle erkeklerin dilinde ‘bacım, anam, kardeşim’ sözleri yaygındır. Bu durumda şu soru açığa çıkıyor “Dünya’nın en çapkın erkekleri Türk erkekleri ise ve dünyanın en sadık kadınları da Türk kadınlarıysa Türk erkekleri hangi milletin kadınlarıyla beraber oluyor?” Bu gerçekten düşündürücü bir soru..
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi