18 Nisan 2017 23:39
-A +A
Ezgi Uzgel

Ezgi Uzgel

Kuantum Aşk


Nihayet kuantum aşka da uğradı. Kuantum aşkı anlayarak hayatta daha derin ve yeni bir seviyede ilişkiler mümkün. İlişkilerimiz yeni bir ilişkiden daha heyecan verici, uzun bir ilişkiden daha derin, mutlu,tutkulu, ruhu büyüten bir tecrübeye dönüşebilir.
İlişkilerin 10’da 9’unun aşka dayanmadığını anlatıyordu geçenlerde bir uzman. Bu çok sarsıcı bir oran. Bağımlılığa, korkuya, bu giderse yalnız kalırıma, bu kişiye yatırım yaptıma, şimdi yeni biriyle uğraşacak halim yoka, maddi olarak burada rahatıma dayanan ilişkiler bariz bir şekilde daha çok. Sadece ve sadece 10 taneden 1 tanesi aşka dayanıyor. İster ilişkiniz o 10’da 9’un içinde olsun, ister aşka dayansın ama pürüzler olsun, herşeyi değiştirmek mümkündür.
Kuantum aşk, kuantum yasalarına dayanıyor. Yani sen değiştiğinde, gözlem yapan sen ne istersen olaylar ona dönüşüyor.
İlişki uzmanı burada eskiden çiftlerin birlikte çift terapisi almaları gerektiğini ancak kuantum aşkı anladığında artık buna ihtiyaç kalmadığını söylüyor. Çiftler arasında bir bağ var ve kuantum yasalarına göre aradaki mesafe ne kadar olursa olsun bu bağ kopmuyor, aralarında sürekli bir haberleşme var. Bu bilinçli olmayan haberleşme her zaman var ve sürmeye devam ediyor. O yüzden taraflardan biri kendi beklentilerini, düşüncelerini ve duygularını değiştirdiğinde o anın gerçekliğini değiştirmeye başlıyor. Burada muhteşem olan şey karşıdaki partneri bir şeylere ikna etmek zorunda olmamak. Sizin duygu ve düşünceleriniz değiştikçe onunki de değişiyor. İki seçeneği var, ya buna uyum sağlıyor ya da bir şekilde hayatınızdan çıkıyor ve yeni, sizin beklentilerinize uygun bir partner hayatınıza giriyor.
Şimdi küçük bir egzersiz vereceğim. 1 hafta boyunca ilişkiniz ile ilgili düşüncelerinize, kendinize anlattığınız hikâyelere dikkat edin. Eğer bir ilişkiniz yoksa aşkı bulma konusunda kendinize anlattığınız hikâyelere dikkat edin. Bu düşüncelerle birlikte hissettiğiniz duyguları da not edin. Zihninize gelen ve sürekli tekrarlanan konuları yazın. Düşünce ve duygularınızı yazarken ilişkiye getirdiğiniz enerjiyi veya bir partner bulmak için yaydığınız enerjinin farkında olun.
Bunlarla ilgili şu an bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece onların farkında olun. Farkında olmak harika bir başlangıçtır.
Egzersiz için 7 gün boyunca günlük olarak bu sorulara cevaplar yazın;
1.(Potansiyel) İlişkimle ilgili düşüncelerim ve kendime anlattığım hikâyeler
2.(Potansiyel) İlişkimle ilgili duygularım
3. Tekrarlanan konular (Beni bir kez arıyor sonra aramıyor. Hep sorun şu konuda çıkıyor vb.)
Felsefe çalışan bir kişi olarak kalpten inandığım bir şey var o da “gerçek aşk birbirinin tekâmülüne yardımcı olmaktır”.
Aşk dolu günler dileğiyle…

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...